Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Araçlar günümüzde artık bir ihtiyaç. Sadece aileniz için değil işiniz içinde bir veya daha fazla aracınız varsa bunların kontrolünü yapmak nerede olduklarını bilmek ister herkes. Bunun için geliştirilen araç takip sistemleri sayesinde aracınız nerede sorusu tarih oluyor. Son zamanlarda çok fazla iş yeri tarafından tercih edilen bu sistemler gittikçe ekonomikleşen fiyatlarıyla da pek çok insan tarafından tercih edilmekte.

Araç takip sisteminde araç içine bir cihaz yerleştirilir. Bu cihazdaki sensörlere ait veriler dünya yörüngesinde kurulu bulunan GPS uydularından alınan verilerle birleştirilir. Gsm operatörleri aracılığıyla da sizlere araç bilgisi sunulur. İnterneti kullanarak aracınızın nerede olduğunu anında görebilirsiniz.

Kademe kademe nasıl işlediğine bakacak olursak öncelikle dünya yörüngesinde bulunan GPS uydularındaki veriler araca yerleştirilen cihaza aktarılır. Bu aşamadan sonra gsm operatörleri devreye giriyor. Bu cihazdaki bilgiler ilgili gsm operatörünün baz istasyonuna iletiliyor. Daha sonra mobilgps sunucuları bütün verileri alarak depoluyor. Sizler ise bilgisayar üzerinden bu bilgileri takip edebiliyorsunuz.

Araç takip sistemlerini bilgisayarınızda yazılım yüklemesine gerek duymadan kolay ve hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Takip esnasında güzergah dışına çıktığında ya da hız limitlerini aştığında sizlere anında bildirim gelir. Bu şekilde herhangi bir çalınma olayında anında müdahale edebilirsiniz. Ayrıca acil durumlarda kullanabilmeniz için geliştirilen acil durum butonu sayesinde beklenmedik bir kötü duruma karşı güvende olursunuz.

Filo yönetim sistemi araçlarınızın yüklenmesinden başlayarak ürünlerin müşteriye ulaşmasına kadar sizin takip etmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistem bir kalite sistemidir. Aracın yüklenmesinin nakliyenin planmasının müşteriye gönderilmesinin kalite standartlarına uygun olarak yapılıp yapılmadığını gözlemlemenizi ve eğer gerekiyorsa değişiklikler yapmanızı sağlayan bir sistemdir.

Filo yönetim sistemi sizlere birçok fayda sağlayacaktır. Öncelikle bütün aşamaların optimum şartlarda sağlanması ile maliyetlerde ciddi bir azalma görülecek. Konulması gereken maksimum yük belirlenecek gidilecek yolun en güvenli ve en kısa olanı belirlenecek. Bunun gibi bütün planlama aşamaları uygun şartlar düşünülerek yapıldığı için bütün maliyetler düşecektir.

Bu sistem sayesinde karlılık artacak büyüme ve gelişme aşamaları hız kazanacaktır. Maliyetler azalacağı gibi zamanda hareketlerini takip esnasındaki iletişim giderlerinde de azalma sağlayacaksınız. Şeffaf ve güvenilir bir sistem olduğu için müşteriye anında istediği bilgiyi verme imkanına da sahip olacaksınız. Bütün bu şartların bir arada olduğu harika bir sistem.

Araç takip sistemleriyle karşılaştırıldığında bir sürü avantajının olduğu da görülebiliyor. Araç takip sistemleri sadece aracın takibinde kullanılırken filo yönetim sistemi birçok yönüyle tam bir kalite yönetim sistemidir. Aracın yüklenme aşamasından yolun yakıtın planmasından müşteriye teslim edilmesine kadar bütün aşamaların tek bir elden yürütüldüğü bir yönetim sistemi. Bütün organizasyon şartlarının optimum tutulduğu bu sistemler tanışmak ve bu özelliklerden yararlanmak için hiç vakit kaybetmeyin.